Pierwszy Dzień Wiosny 2017

W dniu 21 marca świętowaliśmy w naszej szkole uroczyste powitanie Wiosny. Tego dnia każda z klas ubrała się w barwny strój. Uczniowie wszystkich klas, mogli uczestniczyć w wielu konkurencjach i zaprezentować swoje talenty. Były ciekawe zabawy i konkursy, w których wszyscy świetnie się bawili. Na koniec udaliśmy się przed Szkołę, palić przygotowane przez uczniów Marzanny. Zobacz zdjęcia.

data: 22 Marzec 2017
Dzień Kobiet 2017

Wczoraj, tj. 8 marca 2017 roku obchodziliśmy Święto naszych Pań. Z tej okazji odbył się apel, przygotowany przez uczniów klas IV - VI pod kierunkiem Pani Marioli Małyszek. Dzieci dokonały humorystycznej charakterystyki kobiet oraz przedstawiły wiele wierszy i piosenek tematycznych. Zobacz zdjęcia.

data: 9 Marzec 2017
Wyjazdy na pływalnię w Janowie Lubelskim

Nasi uczniowie dwukrotnie w marcu br. wyjeżdżali na pływalnię "Otylia" w Janowie Lubelskim. Koszt transportu został pokryty z funduszy przekazanych na ten cel przez sołectwa: Chmielka I, Łukowej I oraz Szarajówki. Wejście na pływalnię sfinansowano z konta Chmieleckiego Funduszu Oświaty. Przed nami kolejne wyjazdy dla chętnych uczniów. Zobacz zdjęcia.

data: 5 Marzec 2017
Pokaz historyczny 2017

We wtorek 21 lutego 2017 roku gościliśmy w naszej szkole grupę artystyczną "Sami Swoi". Dzięki tej wizycie, mogliśmy odbyć niezwykłą "podróż w czasie". Przenieśliśmy się do starej, chłopskiej chaty, gdzie mogliśmy zobaczyć jej wyposażenie i tradycyjny strój chłopski. Uczniowie poznali legendę o kowalu Dunstanie, zobaczyli w jaki sposób wybijano monety oraz przymierzyli tradycyjne chłopskie stroje. Atrakcji było jeszcze wiele, każdy wyniósł ze spotkania niezapomniane wrażenia. Zobacz zdjęcia.

data: 21 Luty 2017
Wywiadówka - I półrocze 2016/17

W czwartek 9 lutego 2017 r. odbyło się spotkanie z rodzicami podsumowujące pracę uczniów w I semestrze. Dyrektor szkoły przedstawił wyniki klasyfikacji śródrocznej, osiągnięcia uczniów w konkursach oraz ważniejsze wydarzenia z pracy szkoły.  Gościem spotkania była Pani Marta Miazga - pedagog Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Biłgoraju. Tematem pogadanki było "Stawanie się dobrym rodzicem. Kolejnym gościem spotkania był wójt gminy Łukowa - Pan Stanisław Kozyra, który zapoznał zebranych z planem budżetu oświaty na rok 2017. Ostatnim punktem spotkania były rozmowy rodziców z wychowawcami i nauczycielami.  Zobacz zdjęcia.

data: 10 Luty 2017
Zabawa karnawałowa - 2017

Za oknami śnieżna zima, przed nami dwutygodniowe ferie a w naszej szkole 14 stycznia 2017 roku uczniowie bawili się na zabawie karnawałowej. Zabawę zorganizowali i smakołyki przygotowali rodzice. Zobacz zdjęcia.

data: 14 Styczeń 2017
Jasełka 2016

21 grudnia 2016r. wspaniale przebrani uczniowie klas IV - VI pod kierunkiem Pani K.Sokal, M.Małyszek i B.Słoma przygotowali jasełka. Ksiądz proboszcz M. Tworek odczytał fragment ewangelii. Wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz obecni rodzice łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Zobacz zdjęcia.

data: 21 Grudzień 2016
Kiermasz ozdób światecznych

20 grudnia 2016 roku Samorząd Uczniowski i uczniowie klasy szóstej pod opieką Pani Beaty Słoma zorganizowali kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez naszych uczniów. Wszystkie ozdoby były bardzo ładne i wykonane z dużą starannością.  Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na Chmielecki Fundusz Oświaty. Zobacz zdjęcia.

data: 20 Grudzień 2016
Wolontariat AIESEC - 2016

Od trzech lat Szkoła bierze udział w projekcie AIESEC, którego misją jest dążenie do osiągnięcia pokoju na świecie i pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego, poprzez realizację wymian międzynarodowych. Pozwala to uczestnikom projektu zrozumieć otaczający świat, rozwija umiejętność komunikowania się w zróżnicowanych środowiskach i znajdowania rozwiązań niezależnie od pochodzenia, koloru skóry czy wyznania. W tym roku w dniach od 12 do 16 grudnia 2016r. gościmy wolontariuszy biorących udział w projekcie Global Citizen Schools (KidSpeak) - AIESEC Lublin. Przyjechali do nas Luis Fernando Galeano Cardozo z Kolumbii i Pudro Paulo Lazaro ude Luma Senza Fabbri z Brazylii. Po raz kolejny uczniowie mają okazję sprawdzić i rozwinąć swoje umiejętności językowe oraz poznać kulturę, zwyczaje i historię krajów pochodzenia wolontariuszy. W czasie pobytu w naszej szkole wolontariusze wyjeżdżali razem z nauczycielką j. angielskiego Panią Małgorzatą Przytuła na wycieczkę do Łańcuta i Leżajska. Spotkali się także z Panem Stanisławem Kozyrą - Wójtem  Gminy Łukowa. Przez wszystkie dni korzystali z gościnności Państwa Joanny i Kazimierza Rojów w Pensjonacie - Apartament "Perła Tanwi" w Pisklakach gdzie mieli zapewniony nocleg i wyżywienie. Zobacz zdjęcia.

data: 13 Grudzień 2016
Starsze wiadomości