Święto Konstytucji 3 maja 2017

W piątek 28 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt historyczny, uczniowie klasy V i VI pod opieką Pani Haliny Pikuta przygotowali część artystyczną o najważniejszych faktach dotyczących tego wydarzenia. Zobacz zdjęcia.

data: 28 Kwiecień 2017
Mały Konkurs Recytatorski

27 kwietnia 2017 roku w GOK w Łukowej odbyły się eliminacje gminne Małego Konkursu Recytatorskiego. W kategorii klas I-III naszą szkołę reprezentowali: Igor Senderek z klasy I, Oliwia Korba i Michalina Tworzewska z klasy III. Reprezentantami kategorii starszej były: Kinga Kwiatkowska i Klaudia Kopciuch z klasy IV oraz Wiktoria Granda z klasy V. Zwyciężczyniami konkursu zostały ex aequo Kinga Kwiatkowska i Wiktoria Granda. I to one będą reprezentowały naszą gminę w eliminacjach powiatowych konkursu. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom!! Zobacz zdjęcia.

data: 28 Kwiecień 2017
Światowy Dzień Ziemi

Dziś 25 kwietnia 2017 roku świętowaliśmy Dzień Ziemi. Uczniowie klasy IV, V i VI pod kierunkiem pani Kazimiery Sokal przygotowali uroczysty apel, którego celem było przypomnienie uczniom o ochronie środowiska naturalnego. Podczas uroczystości Dyrektor szkoły wręczył uczniom dyplomy uznania i nagrody książkowe za udział w konkursie plastycznym "Moja Ziemia - mój dom", zorganizowanym z okazji tego święta. Zobacz zdjęcia.

data: 25 Kwiecień 2017
Próbny sprawdzian szóstoklasistów

W czwartek 6 kwietnia 2017r. uczniowie klasy szóstej zmierzyli się z nowym, próbnym sprawdzianem szóstoklasistów organizowanym przed wydawnictwo edukacyjne OPERON. Test składał się z dwóch części: polonistyczno-matematycznej i testu z języka angielskiego. Sprawdzian miał na celu określenie poziomu wiedzy szóstoklasistów i przygotowanie do rozpoczęcia kolejnego etapu kształcenia. Zobacz zdjęcia.

data: 10 Kwiecień 2017
Pierwszy Dzień Wiosny 2017

W dniu 21 marca świętowaliśmy w naszej szkole uroczyste powitanie Wiosny. Tego dnia każda z klas ubrała się w barwny strój. Uczniowie wszystkich klas, mogli uczestniczyć w wielu konkurencjach i zaprezentować swoje talenty. Były ciekawe zabawy i konkursy, w których wszyscy świetnie się bawili. Na koniec udaliśmy się przed Szkołę, palić przygotowane przez uczniów Marzanny. Zobacz zdjęcia.

data: 22 Marzec 2017
Dzień Kobiet 2017

Wczoraj, tj. 8 marca 2017 roku obchodziliśmy Święto naszych Pań. Z tej okazji odbył się apel, przygotowany przez uczniów klas IV - VI pod kierunkiem Pani Marioli Małyszek. Dzieci dokonały humorystycznej charakterystyki kobiet oraz przedstawiły wiele wierszy i piosenek tematycznych. Zobacz zdjęcia.

data: 9 Marzec 2017
Wyjazdy na pływalnię w Janowie Lubelskim

Nasi uczniowie dwukrotnie w marcu br. wyjeżdżali na pływalnię "Otylia" w Janowie Lubelskim. Koszt transportu został pokryty z funduszy przekazanych na ten cel przez sołectwa: Chmielka I, Łukowej I oraz Szarajówki. Wejście na pływalnię sfinansowano z konta Chmieleckiego Funduszu Oświaty. Przed nami kolejne wyjazdy dla chętnych uczniów. Zobacz zdjęcia.

data: 5 Marzec 2017
Pokaz historyczny 2017

We wtorek 21 lutego 2017 roku gościliśmy w naszej szkole grupę artystyczną "Sami Swoi". Dzięki tej wizycie, mogliśmy odbyć niezwykłą "podróż w czasie". Przenieśliśmy się do starej, chłopskiej chaty, gdzie mogliśmy zobaczyć jej wyposażenie i tradycyjny strój chłopski. Uczniowie poznali legendę o kowalu Dunstanie, zobaczyli w jaki sposób wybijano monety oraz przymierzyli tradycyjne chłopskie stroje. Atrakcji było jeszcze wiele, każdy wyniósł ze spotkania niezapomniane wrażenia. Zobacz zdjęcia.

data: 21 Luty 2017
Wywiadówka - I półrocze 2016/17

W czwartek 9 lutego 2017 r. odbyło się spotkanie z rodzicami podsumowujące pracę uczniów w I semestrze. Dyrektor szkoły przedstawił wyniki klasyfikacji śródrocznej, osiągnięcia uczniów w konkursach oraz ważniejsze wydarzenia z pracy szkoły.  Gościem spotkania była Pani Marta Miazga - pedagog Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Biłgoraju. Tematem pogadanki było "Stawanie się dobrym rodzicem. Kolejnym gościem spotkania był wójt gminy Łukowa - Pan Stanisław Kozyra, który zapoznał zebranych z planem budżetu oświaty na rok 2017. Ostatnim punktem spotkania były rozmowy rodziców z wychowawcami i nauczycielami.  Zobacz zdjęcia.

data: 10 Luty 2017
Starsze wiadomości