Spotkanie z leśnikiem - 14.05.2019r.

Dnia 14 maja 2019r. nasze przedszkole odwiedził leśnik pan Wiesław Duńko. Gość opowiadał o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Mówił o zwierzętach i ptakach zamieszkujących to miejsce, o ich zwyczajach i potrzebach. Dzieci dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie. Pan leśnik zainteresował dzieci swoimi opowieściami wykorzystując prezentację multimedialną, eksponaty i naturalne okazy. Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały książeczki z rebusami i kolorowankami przedstawiającymi las i jego mieszkańców. Zobacz zdjęcia

data: 16 Maj 2019
Pokaz historyczny poświęcony II wojnie światowej

14 maja 2019r. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w pokazie historycznym zaprezentowanym przez Grupę Artystyczną PATRIA na temat "II Wojny Światowej". W czasie prezentacji społeczność szkolna zapoznała się z genezą II wojny, historią polskiego ruchu oporu, polskim umundurowaniem z II wojny światowej, replikami broni używanej podczas walk partyzanckich oraz życiem codziennym żołnierza. Uczniowie obejrzeli, a niektórzy mogli przymierzyć mundury polskich formacji zbrojnych z czasów wojny oraz dotknąć i zobaczyć różne rodzaje uzbrojenia. Zobacz zdjęcia.

data: 15 Maj 2019
Święto Konstytucji 3 maja 2019

W środę 08 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt historyczny, uczniowie klasy VIII pod opieką wychowawczyni Pani Beaty Słoma przygotowali część artystyczną. Zobacz zdjęcia.

data: 8 Maj 2019
Klaun Walduś w naszej szkole

Dnia 29 kwietnia 2019r. gościliśmy po raz kolejny w naszej szkole znanego już dzieciom Klauna "Waldusia", który zaprezentował swój program artystyczny pełen ciekawych sztuczek. Pokazał sztukę iluzji, żonglerkę i sztuczki karciane. Uczniowie nie tylko uważnie oglądali cały występ, ale brali też czynny udział w niektórych sztuczkach. Zobacz zdjęcia.

data: 29 Kwiecień 2019
Sanitariuszka GRH "Wir" w przedszkolu

29 kwietnia 2019r. przedszkolaków odwiedziła pani Małgorzata Duńko, sanitariuszka z Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. por. Konrada Bartoszewskiego ps. "WIR". W ciekawy sposób opowiadała dzieciom o codziennym życiu polskich partyzantów w czasie II wojny światowej oraz o dzielnych sanitariuszkach, które niejednokrotnie narażały swoje życie by nieść pomoc rannym żołnierzom. Pokazała szpital 665 wybudowany przez partyzantów w lasach aleksandrowskich. Wspomniała też o naszym patronie
por. Edwardzie Błaszczaku ps. "Grom", który był bardzo dzielnym dowódcą partyzanckim. Przedszkolaki z Chmielka to mali patrioci, którzy pamiętają o polskich bohaterach walczących w obronie naszej Ojczyzny. Zobacz zdjęcia.

data: 29 Kwiecień 2019
Światowy Dzień Ziemi

Dziś 26 kwietnia 2019 roku świętowaliśmy Dzień Ziemi. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem Pań Kazimiery Sokal, Agnieszki Rój oraz Beaty Słoma przygotowali ciekawy skecz z piosenkami, którego celem było przypomnienie uczniom o ochronie środowiska naturalnego. Zobacz zdjęcia.

data: 26 Kwiecień 2019
Egzamin ósmoklasistów 2019

W dniach 15, 16 i 17 kwietnia 2019 roku uczniowie sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności podczas egzaminu ósmoklasistów. W poniedziałek 15 kwietnia br. o godz. 9.00 został przeprowadzony egzamin z języka polskiego. Na jego napisanie uczniowie mieli 120 minut. We wtorek 16 kwietnia br. odbył się egzamin z matematyki. Arkusze składały się zarówno z zadań zamkniętych, jak i otwartych. Egzamin ósmoklasisty z matematyki trwał 100 minut. Egzamin z języka angielskiego rozpoczął się w środę 17 kwietnia br. o godz. 9.00 i trwał 90 minut. Zobacz zdjęcia.

data: 17 Kwiecień 2019
Żeby zdrowym być...

W czwartek 04 kwietnia 2019 roku uczniowie klas 0-III pod kierunkiem Pani Renaty Surmacz przygotowali apel na temat higieny i dbania o zrowie. Zobacz zdjęcia.

data: 5 Kwiecień 2019
Wycieczka na warsztaty kulinarne

data: 1 Kwiecień 2019
Lubelska Federacja Bardów w naszej szkole

W czwartek 28 marca 2019r. naszą szkołę odwiedzili wspaniali artyści z Lubelskiej Federacji Bardów - p. Jolanta Sip oraz p. Piotr Selim. Niezwykły koncert był okazją do uczczenia 200. Rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Zobacz zdjęcia.

data: 28 Marzec 2019
Starsze wiadomości