Wyjazdy na pływalnię w Janowie Lubelskim 2018

W bieżącym roku kalendarzowym nasi uczniowie czterokrotnie wyjeżdżali na pływalnię "Otylia" w Janowie Lubelskim. Koszt transportu został pokryty z funduszy przekazanych na ten cel przez sołectwa: Pisklak, Łukowej I oraz Szarajówki. Wejście na pływalnię sfinansowano z konta Chmieleckiego Funduszu Oświaty. Zobacz zdjęcia.

data: 14 Grudzień 2018
Wycieczka Lublin - 6 grudnia 2018

Z okazji Mikołajek uczniowie klas VI - VIII wybrali się na wycieczkę do Lublina. Zwiedzili Stare Miasto oraz jego podziemia. Byli także na filmie "Miłość jest wszystkim" oraz w Galerii Plaza. Zobacz zdjęcia.

data: 13 Grudzień 2018
Święty Mikołaj w naszej szkole!

Zgodnie z tradycją w dniu 6 grudnia od samego rana kręciły się po klasach i korytarzach dzieciaki ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.Naszą szkołę odwiedził dziś Św. Mikołaj. Jego pomocnikami były śnieżynki, które pomagały Mikołajowi  rozdawać paczki pełne słodyczy. Wizyta Św. Mikołaja przyniosła uczniom wielką radość. Zobacz zdjęcia.

data: 7 Grudzień 2018
Dzień Górnika 2018r.

Jak co roku w naszej szkole obchodzimy Dzień Górnika zwany popularnie Barbórką. Chcąc uczcić to święto i doceniając trud pracy wszystkich górników, zerówiaki z naszej szkoły, pod kierunkiem Pani Renaty Surmacz przygotowały program artystyczny. Honorowym gościem akademii był emerytowany górnik kopalni węgla kamiennego "Bogdanka" w Łęcznej Pan Paweł Trela, który opowiadał o ciężkiej i niebezpiecznej pracy pod ziemią oraz Pan Robert Chmiel - prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi im. ks. Marka Sobiłło przy OSP w Łukowej, który zachęcał do akcji poboru krwi. Zaproszeni goście szczegółowo odpowiadali na liczne i bardzo dociekliwe pytania dzieci. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok. Zobacz zdjęcia.

data: 5 Grudzień 2018
Informacja MEN - Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną przygotowało informacje dla uczniów klas VIII na temat zasad rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w tym terminy egzaminów i sposób punktowania. Warto przeczytać.

1. List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców.

2. Komunikat MEN na temat rekrutacji na rok szkolny 2019/2020.

3. Ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.

data: 5 Grudzień 2018
Dyskoteka andrzejkowa w oddziałach przedszkolnych - 29.11.2018r.

29 listopada 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b zapoznały się z tradycjami związanymi z wieczorem andrzejkowym. Była to okazja na zorganizowanie dyskoteki andrzejkowej, na której dzieci świetnie się bawiły, rozładowując swoją energię i szalejąc do woli w rytm muzyki.  Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości. Zobacz zdjęcia.

data: 30 Listopad 2018
Wycieczka do Biłgoraja

We wtorek 27 listopada 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w wycieczce do Biłgoraja. Podczas wycieczki przedszkolaki obejrzały w BCK przedstawienie teatralne pt. "Jak Rumcajs Cypiska uratował" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Kolejnym punktem programu była wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Podczas spotkania ze strażakami dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat zawodu strażaka. Ogromną atrakcją była możliwość obejrzenia wozów strażackich oraz sprzętu potrzebnego do pracy.Wszyscy chętni mogli też wejść na pokład wozu strażackiego. Na zakończenie dzieci podziękowały za spotkanie, wręczając strażakom laurkę. Ostatnim punktem programu była wspólna zabawa w Fikolandzie oraz pizza. Zobacz zdjęcia.

data: 29 Listopad 2018
Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem

We wtorek 27 listopada 2018r. uczniowie klasy ósmej przystąpili do próbnego egzaminu ósmoklasistów z języka polskiego, w środę będzie egzamin z matematyki, natomiast z języka angielskiego napiszą w najbliższy czwartek. Punktualnie o godz. 9.00 zmierzyli się z arkuszami opracowanymi przez wydawnictwo Operon. Do egzaminu przystąpiło 26 ósmoklasistów. Sprawdzian ma na celu sprawdzenie umiejętności i wiadomości uczniów oraz zapoznanie ich z formułą testu. Właściwy egzamin na zakończenie szkoły podstawowej przygotowany prze CKE odbędzie się 15, 16 i 17 kwietnia 2019r. Jego wynik będzie decydował o dostaniu się przez nich do wybranej szkoły ponadpodstawowej. Trzymamy kciuki!!! Zobacz zdjęcia.

data: 27 Listopad 2018
Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu i zerówce

23 listopada br. w oddziałach przedszkolnych 0a i 0b obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły swoje ulubione misie, które przez cały dzień towarzyszyły przedszkolakom na zajęciach. Wychowawcy pani Renata Surmacz i pani Elżbieta Wiśniewska zadbały o to, aby był to niesamowity dzień pełen atrakcji i niespodzianek. Dzieci opowiadały o swoich misiach, rozwiązywały zagadki, oglądały prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek, wykonywały prace plastyczno-techniczne. Brały też udział w ćwiczeniach gimnastycznych z misiami, zabawach z chustą animacyjną, uczyły się piosenek i wierszyków o misiach. Wspólnie z dziećmi z zerówki bawiły się na dyskotece misiowej. Rozstrzygnięty został też konkurs plastyczny pt. "Mój Pluszowy Miś", zorganizowany przez Panią Renatę Surmacz, która wręczyła dzieciom nagrody i dyplomy. Zobacz zdjęcia.

data: 26 Listopad 2018
Szkolenie Rady Pedagogicznej - 20 listopada 2018

20 listopada br. Pani Alina Wojtyna, doradca metodyczny LSCDN w Zamościu przeprowadziła dla naszej Rady Pedagogicznej szkolenie na temat "Kształcenie kompetencji kluczowych". Część zajęć prowadzona była w formie warsztatów. Zobacz zdjęcia.

data: 22 Listopad 2018
Starsze wiadomości