Aktualności

Dzień Nauczyciela 2017

Wczoraj, 12 października 2017 roku w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierunkiem Pani Marioli Małyszek przygotowali część artystyczną. Mieliśmy przyjemność gościć Wójta Gminy Łukowa - Pana Stanisława Kozyrę oraz Pana Sławomira Kuczka razem z Zespołem Muzyki Dawnej ze Szkoły Podstawowej w Łukowej, którzy zaprezentowali nam swój występ. W uroczystości uczestniczyli również nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Jak zawsze na uroczystości byli także rodzice uczniów z przewodniczącą Rady Rodziców Panią Ewą Popowicz. Nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali od Rady Rodziców kwiaty i podziękowanie za trud pracy wychowawczej i dydaktycznej. Zobacz zdjęcia.

data: 13 Październik 2017
Nowy "Program dla szkół"

Od roku szkolnego 2017/2018 został uruchomiony nowy "Program dla szkół" w miejsce dotychczas realizowanych programów "Owoce i warzywa w szkole" oraz "Mleko w szkole". Przeczytaj.

data: 12 Październik 2017
Jubileusz 20-lecia nadania Szkole imienia i budowa Szkoły - filmy

Zapraszamy do obejrzenia filmów z Jubileuszu 20 - lecia nadania imienia Szkole - 20 września 2017r., z uroczystości oddania do użytku nowego budynku Szkoły - 06 września 1997r. oraz z wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Szkoły w Chmielku - 19 października 1993r. Teraz każdy może sobie powspominać stare czasy :) https://www.youtube.com/channel/UCCN4mZnstpe1QNWyIIKMKJg/videos

data: 6 Październik 2017
Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

W dniu 04 października 2017r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Uczniowie klas IV-VII bawili się od godz. 15.30 do 18.30. Zobacz zdjęcia.

data: 5 Październik 2017
Bezpieczna szkoła

Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole - dokument opracowany przez Departament Wychowania i Kształcenia Integracyjnego MEN. Przeczytaj.

data: 3 Październik 2017
Bezpieczna szkoła - MEN

Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów - zapraszamy do zapoznania.

data: 3 Październik 2017
Wycieczka do FLYPARK Rzeszów

28 września br. uczniowie klas IV - VII z wychowawcami wyjeżdżali do FlyPark Rzeszów - największego Parku Trampolin na Podkarpaciu i to była największa atrakcja dnia, ale nie zabrakło również innych. W kinie zobaczyli nowy film dla dzieci "Tarapaty". Podsumowaniem całodziennej wycieczki był posiłek w McDonald's. Zobacz zdjęcia.

data: 29 Wrzesień 2017
Wizyta samorządowców z Ukrainy.

22 września 2017 roku w naszej Gminie przebywali z przyjacielską wizytą przedstawiciele pracowników Urzędu Gminy z miejscowości Ryasne-Ruska pod Lwowem. Celem wizyty było zapoznanie się z funkcjonowaniem samorządu lokalnego oraz z infrastrukturą na terenie naszych miejscowości. Goście odwiedzili również naszą Szkołę. Zobacz zdjęcia.

data: 28 Wrzesień 2017
Laureaci konkursu ZTU 2017

Miło nam poinformować, że wyłonieni zostali laureaci konkursu plastyczno-literackiego "Na skrzydłach przyjaźni", który został zorganizowany w ramach tegorocznej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. W tym roku przyznano ponad dwa tysiące nagród. Wśród laureatów są nasi uczniowie: Wiktoria Jagucak, Emilia Pokrywka, Oliwia Korba, Julia Osuch, Tomasz Maciukiewicz, Przemysław Wróbel i Zuzanna Otkała. Nagrody zostaną wręczone na akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Serdecznie gratulujemy. Zobacz (na stronie ZTU) wykaz wszystkich nagrodzonych.

data: 26 Wrzesień 2017
Jubileusz 20 - lecia nadania Szkole Podstawowej w Chmielku imienia por. Edwarda Błaszczaka ps. "Grom"

20 września 2017 roku w Szkole Podstawowej w Chmielku obchodziliśmy doniosły jubileusz 20 - lecia nadania szkole im. por. Edwarda Błaszczaka ps. "Grom" i oddania do użytku nowej części budynku szkolnego.

To wielkie święto społeczności uczniowskiej i lokalnej zaszczycili swoją obecnością wyjątkowi goście. Na uroczystość licznie przybyła z całej Polski rodzina patrona szkoły: dzieci i wnuki "Groma". Obecny był również żołnierz z oddziału por. Edwarda Błaszczaka 96 -letni Jan Buczek ps. "Dąbek". Zaproszenie przyjęli parlamentarzyści: Sławomir Zawiślak - poseł na Sejm i prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Zamość z pocztem sztandarowym, Genowefa Tokarska - poseł na Sejm. Agatę Borowiec i Piotra Olszówkę reprezentowali Joanna Ostasz i Jacek Haraf. Przybyli również przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych: Andrzej Kozina - przedstawiciel Wojewody Lubelskiego, Anna Startek -  starszy wizytator LKO delegatura w Zamościu, Maria Gmyz -radna sejmiku woj. Lubelskiego, i jednocześnie zastępca Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Lublinie, Kazimierz Paterak - Starosta Powiatu Biłgorajskiego, Jan Rój - kierownik placówki terenowej KRUS w Biłgoraju, Stanisław Kozyra - Wójt Gminy Łukowa, radni gminy oraz sołtysi. Na uroczystości obecni byli dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół wraz z pocztami sztandarowymi oraz poczty kombatanckie z gminy Łukowa.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w kościele parafialnym w Chmielku, gdzie homilię wygłosił biskup Marian Rojek. Ksiądz biskup odwołał się do wartości, którym w swym życiu hołdował por. Edward Błaszczak. Mówił o bohaterstwie, umiłowaniu ojczyzny, poświęceniu i odwadze nie tylko w czasie wojny, ale również obecnie. Zaznaczył, że możemy być dumni, mając taki wzór do naśladowania.

Dalsze uroczystości odbyły się na terenie szkoły. Przybyłych gości powitał serdecznie i przedstawił dyrektor szkoły Zbigniew Sokal. Zebrani obejrzeli prezentację pt. "Historia Szkoły Podstawowej w Chmielku". Z kolei młodzież zaprezentowała patriotyczny montaż słowno - muzyczny,  ukazujący sylwetkę i działalność patrona szkoły. Wystąpienie uczniów wzruszyło niejednego widza.

Każdy jubileusz to doskonała okazja do podsumowań, wyrażenia własnych opinii i refleksji. Nasi goście dziękowali za zaproszenia, gratulowali dyrektorowi i gronu pedagogicznemu wspaniałej uroczystości, życzyli sukcesów, chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Głos zabrał również syn Edwarda Błaszczaka - Waldemar, który wraz z żoną od 15 lat jest sponsorem stypendiów dla trojga najlepszych uczniów kończących naszą szkołę. Bardzo wzruszony podziękował za tak okazałą uroczystość, za kultywowanie pamięci o jego ojcu - żołnierzu, dowódcy, partyzancie.

Na zakończenie głos zabrał raz jeszcze dyrektor szkoły Zbigniew Sokal. W imieniu własnym i całej społeczności szkolnej podziękował przybyłym gościom, sponsorom jubileuszu, zaangażowanym rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Swoją wypowiedź zakończył słowami: "Dziękuję wszystkim Państwu za ciepłe słowa, życzenia i gratulacje. Świadomość, że tak wiele osób i instytucji wspiera nas swoją życzliwością, aprobatą, konkretnymi czynami, sponsorowaniem działań i potrzeb materialnych, jest dla nas inspiracją i bodźcem do tego, aby jak najlepiej spełniać nasze powołanie do zawodu nauczyciela i rzetelnej nauki uczniów".

Po zakończeniu części oficjalnej rodzice naszych uczniów z przewodniczącą Rady Rodziców Panią Ewą Popowicz zaprosili gości na wykwintny poczęstunek.

Nasz jubileusz to doskonała żywa lekcja historii dla społeczności uczniowskiej i lokalnej. Z pewnością przeżyte chwile wśród tak znakomitych gości pozostaną na długo w pamięci. Zobacz zdjęcia.

data: 22 Wrzesień 2017
Starsze wiadomości