75 rocznica pacyfikacji Gminy Łukowa - lipiec 2018

08 lipca 2018r. w 75 rocznicę wysiedlenia mieszkańców Gminy Łukowa odbyły się uroczystości w kościele parafialnym w Łukowej. Złożono wieńce i wiązanki kwiatów na pomniku wysiedlonych przed kościołem. Na zakończenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej WIR z Biłgoraja odtworzyła wydarzenia z przed 75 lat.

W lipcu 1943r. Niemcy wypędzili z terenu Gminy Łukowa ponad 4 tysiące osób wywożąc ich do obozów przejściowych, a potem na roboty przymusowe do Niemiec lub do hitlerowskich obozów zagłady. Mieszkańców zgromadzono na placu kościelnym w Łukowej. Z tego miejsca Niemcy pędzili 7 kilometrów dzieci, dorosłych i starców do stodół folwarcznych Matczyńskiego w Chmielku, by stamtąd wywozić Ich w nieznane. W uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy naszej Szkoły wraz z opiekunami. Zobacz zdjęcia.

data: 8 Lipiec 2018
74 rocznica bitwy pod Osuchami

W niedzielę 24 czerwca 2018r. poczet sztandarowy naszej szkoły z delegacją uczniów klasy siódmej oraz nauczycieli Panią Mariolą Małyszek i Panem Mirosławem Juda uczestniczył w uroczystościach 74 rocznicy bitwy pod Osuchami. Po przemówieniu Wójta Gminy Łukowa Pana Stanisława Kozyry i po uroczystej mszy świętej złożyliśmy wiązankę kwiatów pod pomnikiem poległych partyzantów. Zobacz zdjęcia.

data: 25 Czerwiec 2018
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. O godzinie ósmej Mszę Świętą odprawił ksiądz proboszcz Marek Tworek. Uroczystość w szkole otworzył dyrektor podsumowując roczną pracę i dorobek edukacyjny nauczycieli oraz uczniów. Wszyscy uczniowie otrzymali promocję do klas starszych. Dyrektor wręczył dyplomy nagrody wyróżnionym przez Radę Pedagogiczną uczniom wszystkich klas. Nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali od Rady Rodziców i uczniów podziękowania i kwiaty za całoroczną pracę. Po części oficjalnej uczniowie otrzymali świadectwa od wychowawców klas. Zobacz zdjęcia.

data: 25 Czerwiec 2018
Konkursy 2017-2018

Wykaz laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2017/2018. Serdecznie gratulujemy!!! Zobacz.

data: 22 Czerwiec 2018
KRUS

List Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego do uczniów i rodziców. Zobacz.

data: 14 Czerwiec 2018
Projekt "Dobry start!!!"

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu "Dobry Start". Dzięki programowi rodzice i opiekunowie - bez względu na dochody - otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program "Dobry Start" to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć. Więcej szczegółów.

data: 11 Czerwiec 2018
Wycieczka do Warszawy 07 - 08 czerwca 2018

W dniach 07 - 08 czerwca 2018 roku uczniowie klas IV - VII naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W programie wycieczki było zwiedzanie Łazienek Królewskich, Starego Miasta, Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, ogrodu na Bibliotece Uniwersyteckiej, trasy ?Piłkarskie Emocje? na Stadionie Narodowym oraz wizyta w Centrum Nauki Kopernik i zakupy w "Złotych Tarasach". Dopisała wspaniała pogoda i humory uczestników wycieczki. Zobacz zdjęcia.

data: 10 Czerwiec 2018
Relacja z finału kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018
data: 7 Czerwiec 2018
Powiatowy finał Konkursu Wiedzy Prewencyjnej "Jestem bezpieczny"

We wtorek 29 maja br. w Biłgoraju odbył się Powiatowy finał Konkursu Wiedzy Prewencyjnej "Jestem bezpieczny" organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Biłgoraju. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Piotr Juda, Jakub Kościk i Nikola Masłowska, za co otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Przygotowaniem grupy do konkursu zajmowała się Pani Ewelina Iwańczyk. Zobacz zdjęcia.

data: 30 Maj 2018
Gminny finał Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł i Rodzinny Festyn Sportowy - 27 maja 2018r.

W niedzielę 27 maja 2018 roku w Chmielku odbył się Rodzinny Festyn Sportowy z okazji oddania do użytku boiska sportowego. Gospodarzami uroczystości byli Wójt Gminy Łukowa, Dyrektor oraz  Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. "GROM" w Chmielku. Festyn był również okazją do podsumowania Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Szkoła Podstawowa w Chmielku organizowała Gminny Finał Kampanii ZTU już po raz osiemnasty.

Uroczystego poświęcenia boiska dokonał proboszcz Parafii Chmielek - ks. Marek Tworek, natomiast  przecięcia wstęgi dokonali przybyli na tę uroczystość: Jarosław Stawiarski - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Michał Mulawa - Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Kazimierz Paterak - Starosta Biłgorajski, radni Rady Gminy Łukowa oraz przedstawiciele gospodarzy i uczniów.

W słoneczne niedzielne popołudnie na boisku zebrali się licznie mieszkańcy Chmielka i okolicznych miejscowości, dzieci i młodzież, dla których przygotowano darmowy plac zabaw, opiekę animatora,  konkursy z nagrodami. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. "Grom" w Chmielku zaprezentowali program artystyczny o prawach dziecka. Na nowym boisku rozegrano mecze piłki nożnej pomiędzy młodzieżą ze szkół w Chmielku i Łukowej.  Dla wszystkich gospodarze przygotowali poczęstunek: pyszną grochówkę i kiełbaski.  Miejmy nadzieję, że boisko sportowe oddane do dyspozycji mieszkańców zawsze będzie tak tętnić życiem jak w dniu otwarcia. Zobacz zdjęcia.

data: 28 Maj 2018
Starsze wiadomości