Patron Szkoły Podstawowej w Chmielku - Porucznik Edward Błaszczak

Szkoła Podstawowaim. por. Edwarda Błaszczaka ps. "Grom"w Chmielku

Herb Polski

Uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz gminne obchody Rocznicy

W czwartek, 30 kwietnia 2026r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżających się obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie i nauczyciele zgromadzili się, aby wspólnie uczcić pamięć o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski – uchwaleniu Konstytucji 3 Maja w 1791 roku.

Podczas akademii uczniowie klas I-III zaprezentowali program artystyczny, w którym nie zabrakło patriotycznych pieśni oraz recytacji wierszy. Całość została przygotowana pod opieką wychowawców, którzy zadbali, aby wydarzenie było zarówno edukacyjne, jak i wzruszające.

Akademia była doskonałą okazją, aby przypomnieć wszystkim o wartościach, jakie niesie za sobą Konstytucja 3 Maja: wolności, solidarności i odpowiedzialności obywatelskiej. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, a wszyscy zgromadzeni mogli poczuć wyjątkową atmosferę tego święta.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne uczczenie tego wyjątkowego dnia w historii Polski, a Paniom Marzenie Bździuch, Krystynie Matysiak i Renacie Surmacz za przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości.

W tym roku gminne obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w Kościele Parafialnym w Chmielku. Uroczystości zapoczątkowal przemarsz pocztów sztandarowych wraz z zastępami straży pożarnej z placu przy OSP w Chmielku do kościoła parafialnego. Następnie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Ks. proboszcz Marian Pokrywka odprawił Mszę Św. w intencji Ojczyzny.  

Zobacz zdjęcia

» powrót