Lekcja historii w naszej szkole

We wtorek, 26 marca 2024r. naszą szkołę odwiedził historyk - pasjonat, Pan Sławomir Tusiński. Podczas spotkania uczniowie klas V-VIII poznali tragiczne losy polskiej ludności zamieszkującej Zamojszczyznę w czasie II wojny światowej, dowiedzieli się o niemieckich akcjach pacyfikacyjno-wysiedleńczych na tych terenach oraz poznali genezę i przebieg Powstania Zamojskiego.

Warto pamiętać, że Powstanie Zamojskie jest uznawane za drugi największy po Powstaniu Warszawskim akt zbrojny przeciw niemieckiej okupacji.

Przy okazji spotkania Pan Dyrektor docenił sukcesy naszych uczniów w Skolnym Konkursie o Powstaniu Zamojskim. Na podium znaleźli się: Karolina Dąbrowska - I miejsce, ex aequo Marcel Malinowski i Kajetan Tupaj oraz Nikola Bochniak - III miejsce. Gratulacje!!