IV Rajd Osuchowski

W sobotę, 2 września 2023r. dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IV Rajdzie Osuchowskim organizowanym przez Zarząd Stowarzyszenia Rodzin Żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego "Osuchy 1944". Tegorocznym bohaterem Rajdu był ppor. Józef Stegliński, ps. „Cord”legendarny dowódca partyzancki Rejonu Biłgoraj. Rajd rozpoczął się w Brodziakach i dalej prowadził puszczą przez obóz "Corda", Gajówkę "Starzyzna", Margole, Bandziorską Drogę do Szpitala 665 i do  Ziemianki "Wira" , gdzie miało miejsce zgrupowanie wszystkich oddziałów leśnych przed akcją Sturmwind II.

Drugi dzień rajdu miał miejsce w  Biłgoraju szlakiem miejsc związanych z działalnością konspiracyjną "Corda". Rozpoczął się przy pomniku AK na Skwerze Solidarności. Następnie uczestnicy przeszli na ul. Zamojską, gdzie mieściło się więzienie, a później na ul. Moniuszki, gdzie prawdopodobnie był rodzinny dom Julii Trębuły "Klementyny". Odwiedzili cmentarz wojskowy przy ul. Lubelskiej i zapalili znicze na grobach "Corda" i "Klementyny".