Patron Szkoły Podstawowej w Chmielku - Porucznik Edward Błaszczak

Szkoła Podstawowaim. por. Edwarda Błaszczaka ps. "Grom"w Chmielku

Herb Polski

Ślubowanie i pasowanie na ucznia

We wtorek 31 października 2023r. w naszej szkole odbyła się Uroczystość Pasowania na ucznia klasy pierwszej.
Pan Dyrektor powitał wszystkich zebranych i skierował gorące słowa do pierwszoklasistów.

Uczniowie klasy pierwszej pod kierunkiem wychowawczyni, p. Marzeny Bździuch przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Zanim nastąpił najważniejszy moment uroczystości, nasi bohaterowie przeszli specjalny test przygotowany przez rodziców. Zadaniem pierwszoklasistów było wypicie soku z cytryny i pokazanie swojego pięknego uśmiechu. Nasi śmiałkowie zdali ten test celująco. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Głośno i z przekonaniem ślubowali być dobrymi i pilnymi  uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Po ślubowaniu, aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. „GROM” w Chmielku dokonał Dyrektor Szkoły Pan Zbigniew Sokal. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Następnie wspólnie z rodzicami i wychowawcą udali się do klasy na poczęstunek.

ZOBACZ ZDJĘCIA

» powrót