Zajęcia z Uważnej Edukacji

W dniach 16-17 stycznia br. w klasach I-III odbyły się zajęcia z Uważnej Edukacji. Pierwszym punktem były ćwiczenia oddechowe. Uczniowie w wielkim skupieniu czekali na sygnał dźwięku trójkąta, po usłyszeniu którego zdmuchiwali watę z dłoni symbolizującą płatki śniegu. Następnie relaksowali się przy tekście wyciszającym i odprężającym, przenosząc się w swojej wyobraźni do zimowej krainy. Uczniowie w formie zabawy uczyli się kodować i wspólnie w klasach wykonywali duże plakaty Bałwana ze snu. W wyniku zespołowej pracy powstały trzy piękne dzieła.
Dużą atrakcją okazała się również zabawa w kulig, która polegała na uważnym przekazywaniu sobie przez uczniów za pomocą stóp - wieczka od pudełka zastępującego sanie w taki sposób, aby nie spadło ono na ziemię.