GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW - styczeń 2024

Kolejny raz w klasach IV-VIII odbyły się zajęcia profilaktyczne z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Młode głowy", dotyczącego zdrowia psychicznego dzieci i mlodzieży. Temat styczniowy - "Potrzebuję pomocy, jak to komunikować". Uczniowie nauczyli się rozpoznawać i nazywać emocje, dowiedzieli się, jakie są ich potrzeby, czym się różnią od zachcianek, jak należy wyznaczać granice i reagować w odpowiedni sposó, żeby nie zostały przekroczone. Tym razem wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, ucząc się różnych form komunikacji w sytuacji zagrożenia i potrzeby pomocy oraz wsparcia. Uczniowie dowiedzieli się jaki jest międzynarodowy znak dłoni "Potrzebuję pomocy", mogli tym razem korzystać z telefonów komórkowych używając ich na potrzeby lekcji. Klasa VII wykonała plakat, na którym został zapisany numer Telefonu Zaufania Dzieci i Młodzieży oraz wymieniono osoby do których można zwrócić się o pomoc w trudnych sytuacjach. Plakat dostępny jest na głównym korytarzu dla wszystkich uczniów do zapoznania się i wpisywania ważnych informacji dotyczących kryzysu psychicznego jak również wsparcia. Zajęcia prowadzą liderzy szkolni projektu, panie: psycholog i pedagog szkolny.