III próba egzaminu ósmoklasisty za nami!

W dniach 27-29 lutego 2024 r. uczniowie klasy VIII już po raz trzeci brali udział w próbnym egzaminie ósmoklasisty, którego celem było przygotowanie ich do państwowego egzaminu majowego. Egzamin próbny był formą praktycznego zapoznania uczniów z warunkami egzaminacyjnymi zbliżonymi do tych, z którymi zetkną się w maju. Był okazją nie tylko do sprawdzenia ich wiedzy i umiejętności edukacyjnych a także do sprawdzenia sposobu radzenia sobie ze stresem, z zarządzaniem czasem czy też ze sprawami technicznymi.

We wtorek, podczas części pierwszej egzaminu próbnego, uczniowie zmierzyli się z zadaniami z zakresu języka polskiego. W środę, podczas części drugiej, rozwiązywali zadania matematyczne. W czwartek natomiast sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z języka angielskiego.

Wyniki egzaminów uczniowie poznają już niedługo. Mamy nadzieję, że ta trzydniowa próba generalna przyczyni się do lepszego przygotowania naszych ósmoklasistów do egzaminu właściwego. Wierzymy, że wnioski, które wyciągną z egzaminu próbnego, przyczynią się do sprawnego przebiegu egzaminu organizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną oraz do osiągnięcia podczas niego wysokich wyników.

Przypominamy, iż szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2023/2024 dostępne są na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Zachęcamy uczniów klasy ósmej i ich rodziców do zapoznania się z nimi. Jeśli zechcecie to zrobić kliknijcie w poniższy link: https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/