Wycieczka klas I-III do Kresowej Osady

Dnia 24 maja 2024 r. odbyła się wycieczka klas I – III do Kresowej Osady w Baszni Dolnej. W programie przewidziane były liczne atrakcje, które obfitowały w zabawę i naukę. Podczas kresowej przygody uczniowie zwiedzili wraz z przewodnikiem galerię kolejnictwa w „Stacji Basznia”. Poznali niezwykłą historię XIX – wiecznej linii kolejowej, po której jeździły lokomotywy parowe. W stylizowanych wnętrzach uczestnicy wycieczki obejrzeli eksponaty kolejowe. Nowoczesne rozwiązania multimedialne pozwoliły im na chwilę przenieść się do minionej epoki. Z dużym zaciekawieniem oglądali makietę kolejki oraz film o rozwoju kolejnictwa w Polsce. Dzieci miały okazję wejść do wnętrza prawdziwej lokomotywy parowej oraz do jej wagonu. Następnie uczniowie udali się do parku linowego, gdzie pod czujnym okiem instruktorów ćwiczyli wspinaczkę, spacer po mostkach między drzewami oraz jazdę na tyrolce. Kolejnym punktem programu były warsztaty „Fabryka zabawek”. W czasie zajęć każde dziecko wykonało gniotka – zabawkę z balonika i skrobi ziemniaczanej. Na zakończenie uczniowie bawili się w parku rozrywki. Po zjedzeniu obiadu i zakupie pamiątek wycieczkowicze wyruszyli w drogę powrotną do szkoły. Podczas podróży była przerwa na pyszne lody w Obszy. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.