Wycieczka klasy VII i VIII do Lublina

W dniu 4 czerwca odbyła się szkolna wycieczka uczniów klas VII-VIII do Lublina. Pierwszym punktem programu było obejrzenie pokazów chemicznych prowadzonych przez pracowników Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Uczniowie mogli obejrzeć ciekawe doświadczenia, między innymi takie, których nie można przeprowadzić w szkolnej pracowni chemicznej oraz przekonać się, że chemia może być kolorowa, wybuchowa a jednocześnie zaskakująca. Po pokazach uczniowie udali się do Cinema City gdzie obejrzeli film o nierozerwalnej  przyjaźni człowieka z czworonogiem pt. ”Mój pies Artur”. Następnie uczniowie naszej szkoły wraz z przewodnikiem zwiedzili Państwowe Muzeum na Majdanku.  Był  to czas na refleksję nad losem pomordowanych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego - miejsca masowej eksterminacji ludzi różnych narodowości. Była to dla uczniów niecodzienna lekcja historii, która wszystkim zapadnie głęboko w pamięci.