Patron Szkoły Podstawowej w Chmielku - Porucznik Edward Błaszczak

Szkoła Podstawowaim. por. Edwarda Błaszczaka ps. "Grom"w Chmielku

Herb Polski

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 połączone z pożegnaniem Dyrektora Szkoły

Po miesiącach wytężonej pracy, 21 czerwca 2024 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego oprócz artystycznych i wokalnych występów naszych uczniów zostały wręczone nagrody i dyplomy dla wyróżniających się osób. Jak co roku - mury szkoły opuszczali uczniowie klasy ósmej. To koniec pewnego etapu w ich życiu, ale to również czas na nowe wyzwania i przygody. 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 przejdzie do szkolnej historii także jako dzień pożegnania odchodzącego na zasłużoną emeryturę Pana Dyrektora Zbigniewa Sokala, który w naszej szkole pracował jako nauczyciel informatyki. Pan Dyrektor przygodę z naszą szkołą zaczął w 1984 roku, by w 1991 roku objąć funkcję Dyrektora Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. "GROM" w Chmielku, którą pełnił przez 33 lata. Uroczystość pożegnania odbyła się w obecności przedstawicieli Lubelskiego Kuratorium Oświaty w Lublinie, Wójta Gminy Łukowa, kierowników gminnych instytucji, rodziny Patrona Szkoły, nauczycieli i pracowników, emerytów, uczniów, rodziców oraz innych gości. Od wszystkich obecnych do Pana Dyrektora płynęły słowa podziękowań za wieloletnią pracę, za olbrzymie serce, cierpliwość i wyrozumiałość, za troskę o sprawy szkoły, za każdy dzień spędzony w jej murach, za pomoc oraz za poczucie bezpieczeństwa. Wszyscy pragnęli uścisnąć, podziękować za wieloletnią służbę dla wielu pokoleń uczniowskich otaczając Pana Dyrektora "morzem życzeń oraz kwiatów". To był dzień pełen wzruszeń i emocji.

Szanowny Panie Dyrektorze,
dziękujemy za dokonania, którymi zapisał się Pan na trwałe w historii tej szkoły,
dziękujemy za zaangażowanie i wszystkie działania na rzecz budowy pozytywnego wizerunku naszej szkoły,
za prestiż jaki szkoła posiada dzięki Pana staraniom.
Życzymy Panu, aby wszystkie plany i marzenia, odkładane na później, spełniły się właśnie teraz.
Życzymy też, aby otaczał się Pan życzliwymi ludźmi, aby w życiu osobistym gościło szczęście, a przede wszystkim zdrowie.

Panie Dyrektorze!
Praca z Panem była dla nas zaszczytem i wyróżnieniem!
Mamy nadzieję, że dziś wszystko to będzie splatać się w piękne wspomnienia,
które będą towarzyszyć Panu na zasłużonej emeryturze. 
Prosimy nie zapominać o nas i pamiętać, że drzwi tej szkoły są dla Pana zawsze otwarte.

Wraz z końcem roku szkolnego ze wzruszeniem żegnaliśmy również Panią Kazimierę Sokal, dobrą koleżankę i wieloletnią nauczycielkę, która po 39 latach pracy w naszej szkole przechodzi na zasłużoną emeryturę. W ciągu kilkudziesięciu lat pracy zawodowej wychowała wielu absolwentów, z wielką pasją przekazywała swoją wiedzę i zarażała miłością do biologii i geografii. Emerytura to dopiero początek pięknej przygody, dlatego życzymy Pani, aby nowy rozdział życia okazał się idealnym momentem na zwolnienie tempa życia, odpoczynek, relaks, aby w pełnym zdrowiu mogła Pani korzystać z piękna świata, spędzać wolny czas z bliskimi, rodziną i przyjaciółmi.

Pracę w naszej szkole zakończyła także Pani Ewelina Iwańczyk, nauczycielka języka angielskiego, która przez 16 lat pracy była godnym wzorem do naśladowania i wielkim wsparciem dla społeczności uczniowskiej. Zawsze służyła pomocą i dobrą radą. Życzymy wszystkiego najlepszego na nowej ścieżce zawodowej, dużo zdrowia i pogody ducha, podejmowania kolejnych wyzwań oraz czasu na rozwijanie zainteresowań i pasji.   

Zobacz zdjęcia

» powrót