Patron Szkoły Podstawowej w Chmielku - Porucznik Edward Błaszczak

Szkoła Podstawowaim. por. Edwarda Błaszczaka ps. "Grom"w Chmielku

Herb Polski

80. Rocznica Bitwy pod Osuchami

W niedzielę 23 czerwca 2024 roku poczet sztandarowy naszej szkoły z delegacją uczniów, dyrektorem Szkoły Panem Zbigniewem Sokalem, nauczycielami  Panią Kazimierą Sokal, Panią Beatą Słoma, która wraz z uczniami złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem oraz opiekunami pocztu Panią Gabrielą Proć i Anną Łyś uczestniczył w uroczystościach 80 rocznicy największego starcia zbrojnego partyzantów AK i BCH z Niemcami - Bitwy pod Osuchami. Po przemówieniu Wójta Gminy Łukowa Pana Stanisława Kozyry oraz wystąpieniach okolicznościowych odbyła się uroczysta msza święta, której przewodniczył biskup Marian Rojek. Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród finalistom XXV Powiatowego Konkursu Wiedzy o AK i BCh na Ziemi Biłgorajskiej. Jednym z laureatów konkursu była Karolina Dąbrowska, uczennica klasy V naszej szkoły. Następnie odbył się apel poległych oraz złożenie wieńców pod pomnikiem poległych partyzantów. Zwieńczeniem uroczystości była inscenizacja historyczna zorganizowana przez GRH " WIR". Zobacz zdjęcia.

» powrót