Patron Szkoły Podstawowej w Chmielku - Porucznik Edward Błaszczak

Szkoła Podstawowaim. por. Edwarda Błaszczaka ps. "Grom"w Chmielku

Herb Polski

81. Rocznica Pacyfikacji wsi Łukowa

W niedzielę 30 czerwca 2024 roku w Łukowej odbyły się uroczystości z okazji 81 rocznicy wysiedlenia mieszkańców tej miejscowości, podczas  II wojny światowej, w trakcie akcji Werwolf . W obchodach uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły  z delegacją uczniów, dyrektorem szkoły Panem Zbigniewem Sokalem oraz nauczycieli Panem Mirosławem Judą, Panią Magdaleną Lizak oraz Panią Kazimierą Sokal. Pierwszą częścią uroczystości była msza święta uświetniona gościnnym występem Chóru Męskiego ze Świdnika, następnie zostały  złożone wiązanki biało-czerwonych kwiatów na pomniku wysiedlonych. Obchody rocznicy wysiedlenia Łukowej są wołaniem o pokój, by okrucieństwo wojny nigdy już nie dotknęło naszych wsi i miasteczek.

Zobacz zdjęcia

» powrót