Mikołajki w oddziałach przedszkolnych

Mikołajki obchodzone są jako dzień wspomnienia Świętego Mikołaja Biskupa Miry. Według współczesnych tradycji, w ten dzień dzieci obdarowywane są prezentami w postaci słodyczy lub zabawek. W naszej Szkole Mikołajki obchodziliśmy 7 grudnia. Był to dzień pełen atrakcji  i niespodzianek. Dzieciaki opowiadały jak wygląda Mikołaj i czym podróżuje, odgadywały co może znajdować się w jego worku i wykonały piękne prace plastyczne.

Ponieważ Mikołaj był bardzo zajęty nie mógł nas odwiedzić, ale zostawił naszym dzieciom film, w którym opowiedział gdzie mieszka i jak powstają zabawki. Pokazał swoje elfy, bez których nie dałby sobie rady. Wrzucił też wszystkim dzieciom wspaniałe prezenty pod choinkę, których otrzymanie dostarczyło mnóstwo radości i uśmiechu.

Dziękujemy Ci Święty Mikołaju…