III Próbny Egzamin Ósmoklasistów z CKE

W środę, 17 marca 2021r. wystartowała trzydniowa sesja egzaminacyjna dla uczniów klas ósmych. Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a wynik egzaminu ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej szkoły ponadpodstawowej. W tym roku sprawdzian przebiega inaczej niż zwykle, bo według wytycznych związanych z reżimem sanitarnym dotyczącym epidemii koronawirusa. Do egzaminu podeszło 15 uczniów. W środę, 17 marca ósmoklasiści zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego. Na napisanie mieli 120 minut. W czwartek rozpoczął się egzamin z matematyki, który trwał 100 minut. Natomiast w piątek czekał na nich język obcy. Wszystkie egzaminy rozpoczynały się o godz. 8.00. Zobacz zdjęcia.