Patron Szkoły Podstawowej w Chmielku - Porucznik Edward Błaszczak

Szkoła Podstawowaim. por. Edwarda Błaszczaka ps. "Grom"w Chmielku

Herb Polski

Narodowe Święto Niepodległości 2021

W dniu 11 listopada 2021r. nasza szkoła brała udział w gminnych uroczystościach z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tegoroczne obchody odbywały się w kościele parafialnym w Chmielku. Mszę Świętą w intencji Ojczyzny odprawił ks. proboszcz Marek Tworek. W uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły oraz poczty: Szkoły Podstawowej w Łukowej, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Koła Gminnego w Łukowej, Stowarzyszenia Dzieci Zamojszczyzny, NSZZ RI Solidarności, Zarządu Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej i pozostałe Jednostki OSP Gminy Łukowa oraz nauczyciele, radni, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej oraz władze Gminy Łukowa. Po Mszy Św. odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego do słów kard. Stefana Wyszyńskiego pt. "Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce", organizowanego przez GOK w Łukowej i Filię Biblioteki Publicznej w Chmielku. Przed kościołem można było obejrzeć nagrodzone prace. Wręczenia nagród i dyplomów dokonał wójt gminy.  
Nagrodzeni zostali:
I miejsce:
Julia Furgała, Julia Zwolińska
II miejsce: 
Maja Popowicz, Weronika Zawadzińska
III miejsce: 
Szymon Hyz, Wojciech Hyz
Wyróżnienia:
Gabriela Bielańska, Maja Przytuła
Gratulujemy!!!

We wtorek, dn. 10 listopada br. wzięliśmy również udział w akcji "Szkoła do hymnu". O godzinie 11.11 dzieci wraz z nauczycielami wspólnie odśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego" przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ze względu na ograniczenie wynikające ze stanu epidemii wspólne odśpiewanie hymnu odbyło się jedynie w poszczególnych klasach. 

ZOBACZ ZDJĘCIA
ODŚPIEWANIE HYMNU PRZEZ PRZEDSZKOLE
ODŚPIEWANIE HYMNU PRZEZ KLASĘ III

» powrót