Profilaktyka chorób zakaźnych

Zachęcamy Rodziców do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez specjalistów (profesorów wirusologii i epidemiologii) - aktualne informacje na temat roli szczepień w zapobieganiu epidemii. Materiały odnoszą się do najczęściej pojawiających się pytań i wątpliwości związanych ze szczepieniami przeciwko COVID-19. ZOBACZ! W odnośniku znajdują się również informacje takie jak mapa punktów szczepień czy aktualny poziom zaszczepienia mieszkańców poszczególnych gmin w Polsce.

Załączamy również opracowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji materiały edukacyjne pn. „Profilaktyka chorób zakaźnych – szczepienia”. Treści służą kształtowaniu zachowań prozdrowotnych, a także postaw odpowiedzialności za swoje zdrowie oraz osób z najbliższego środowiska dziecka. Ich celem jest zwiększenie świadomości na temat dróg rozprzestrzeniania się wirusów oraz sposobów zapobiegania infekcjom. PRZECZYTAJ!