Patron Szkoły Podstawowej w Chmielku - Porucznik Edward Błaszczak

Szkoła Podstawowaim. por. Edwarda Błaszczaka ps. "Grom"w Chmielku

Herb Polski

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, uczniowie klas I-III pod kierunkiem wychowawców przygotowali montaż słowno-muzyczny. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 231 lat i dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Była to także sprzyjająca okoliczność do pielęgnowania patriotyzmu wśród uczniów naszej szkoły. 

W tym roku gminne obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w Kościele Parafialnym w Chmielku. Uroczystości zapoczątkowal przemarsz pocztów sztandarowych wraz z zastępami straży pożarnej z placu przy OSP w Chmielku do kościoła parafialnego. Następnie ks. proboszcz Marek Tworek odprawił Mszę Św. Po nabożeństwie uczniowie naszej szkoły przedstawili przygotowany program artystyczny. 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 

» powrót