Gminne obchody 79 rocznicy mordu mieszkańców Szarajówki

W niedzielę, 22 maja 2022r. w Szarajówce obchodzona była rocznica mordu mieszkańców tej miejscowości. W obchodach 79 rocznicy tych dramatycznych wydarzeń wzięli udział: Wójt Gminy Łukowa Pan Stanisław Kozyra, Radni Rady Gminy Łukowa z przewodniczącym Panem Tadeuszem Kraczkiem, Radny Rady Powiatu Pan Kazimierz Paterak, Prezes Związku Kombatantów Rzeczpospolitej i Byłych Więźniów Politycznych Pan Czesław Grzyb wraz z pocztem, Poczet sztandarowy Stowarzyszenia Dzieci Zamojszczyzny, dyrektor GOK w Łukowej Pani Wiesława Kubów, dyrektorzy szkół Gminy Łukowa Pani Anna Duńko oraz Pan Zbigniew Sokal wraz z pocztami sztandarowymi, gościnnie przedstawiciele organizacji kombatanckich z Horyńca oraz mieszkańcy naszej gminy.

Uczniowie naszej Szkoły przygotowali uroczystą akademię przypominającą historię mordu, wiersze i pieśni patriotyczne przygotowane pod kierunkiem Pań: Barbary Karaś oraz Agnieszki Rój. Mszę świętą za spalonych żywcem mieszkańców Szarajówki sprawował proboszcz parafii Chmielek ksiądz Marek Tworek. Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych uroczystość odbyła się w kościele parafialnym w Chmielku. Po mszy wspólnie udaliśmy się na cmentarz w Szarajówce, gdzie delegacje złożyły pod pomnikiem wieńce i wiązanki kwiatów. Mieszkańcy gminy zapalili znicze.