Dwudniowa wycieczka do Krakowa

W dniach 30-31 maja 2022 r. uczniowie klas IV-VIII wraz z wychowawcami panią Haliną Pikuta, Kazimierą Sokal i Eweliną Iwańczyk uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Podczas pierwszego dnia wyjazdu uczniowie spacerowali wzdłuż bulwarów wiślanych, przywitali się z najsłynniejszym mieszkańcem Grodu Kraka, zwiedzili Katedrę Wawelską, dziedziniec Zamku Królewskiego, miejsce koronacji i pochówku królów Polski oraz dzwon Zygmunta. Następnie na jednym z największych w Europie placów miejskich, Rynku Głównym, zwiedzili Bazylikę Mariacką z unikatowym ołtarzem Wita Stwosza. Popołudnie uczniowie spędzili w kinie, oglądając bajkę pt. "Sonic 2: Szybki jak błyskawica".

Drugiego dnia uczestnicy wycieczki udali się do Tyńca, aby zwiedzić Opactwo Benedyktyńskie, najstarszy klasztor w Polsce. Następnie wszyscy pojechali do Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie wędrowali szlakiem największych atrakcji, m.in. odwiedzili dziedziniec Zamku w Pieskowej Skale oraz Jaskinię Łokietka.

Pogoda i humory dopisywały.