dyktanda.pl na Święto Niepodległości

W dniach 11-13 listopada 2022 r. zostanie zorganizowane charytatywne dyktando online z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  Jest to wydarzenie cyklicznie organizowane przez portal www.dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już trzecia edycja. Co roku dyktando gromadzi tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o jak najlepszy wynik. Może w nim uczestniczyć każdy, bez względu na wiek.

Środki zgromadzone podczas tego wydarzenia trafią do Fundacji Zarys, która przeznaczy je na pomoc medyczną wysyłaną do Ukrainy. Do tej pory fundacja wysłała już 8 tirów z pomocą o wartości przekraczającej 2,6 mln zł. W ramach Dyktanda na Święto Niepodległości gromadzone są środki na kolejnego tira.

Aby wziąć udział w dyktandzie wystarczy zalogować lub zarejestrować się w serwisie Dyktanda.pl i kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:

Organizatorem wydarzenia jest portal edukacyjny www.dyktanda.pl, a treść dyktanda została przygotowana tradycyjnie, specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Patronem medialnym wydarzenia jest kanał Historia Realna.

Zachęcamy do wsparcia akcji poprzez udział w dyktandzie!!!