Projekt Junior - Edu - Żywienie w naszej szkole

Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do projektu Junior - Edu - Żywienie (JEŻ).

Do głównych założeń zadania należy przeprowadzenie badań naukowych i na ich podstawie opracowanie oraz wdrożenie treści i form nauczania wybranych zagadnień z zakresu żywienia człowieka w wieloaspektowym kontekście powiązań ze zdrowiem człowieka i społeczeństwa oraz stanem środowiska naturalnego, uwzględniając percepcję i wiek beneficjentów projektu tj. uczniów klas I-VI szkół podstawowych.

Realizacja projektu w pośredni sposób przyczyni się do podniesienia poziomu świadomości rodziców i opiekunów dzieci nt. roli żywienia i aktywności fizycznej w prawidłowym rozwoju młodego pokolenia oraz wspomagania integracji środowiska szkolnego i domowego w zakresie kształtowania prawidłowych postaw wobec żywności i żywienia.

Program ten jest dobrym działaniem na pogłębiający się problem nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży.