Patron Szkoły Podstawowej w Chmielku - Porucznik Edward Błaszczak

Szkoła Podstawowaim. por. Edwarda Błaszczaka ps. "Grom"w Chmielku

Herb Polski

Sukcesy naszych uczniów w XXI Regionalnym Konkursie Recytatorskim im. Mieczysława Romanowskiego

24. kwietnia 2023 r. odbył się w Józefowie XXI Regionalny Konkurs Recytatorski im. Mieczysława Romanowskiego. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów: Julia Furgała, Weronika Ostasz, Maja Rój, Nikola Szczur i Paweł Gardyas. Nikola Szczur zdobyła III miejsce, a Weronika Ostasz – wyróżnienie. Przesłuchania recytatorów zbiegły się ze 160 rocznicą śmierci wybitnego polskiego poety romantycznego, Mieczysława Romanowskiego, który zginął w bitwie pod Józefowem w czasie powstania styczniowego. Nasi uczniowie odwiedzili miejsce śmierci poety oraz obelisk poświęcony bohaterskiej postawie powstańców z oddziału „Lelewela” w bitwie z wojskami rosyjskimi, w której poległo 27 powstańców.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

» powrót